Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Kwiecień - Maj 2017

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13 maja b.r. przypadała 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tą rocznicą wprowadziliśmy w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie, które będzie sprawowane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października na pamiątkę w/w objawień. Nabożeństwo to będzie okazją do przybliżenia treści objawień maryjnych. W czasie nabożeństwa odmawiamy część różańca świętego oraz przechodzimy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo kończy się Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. (14 V) 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

W sobotę, 13 maja, o godz. 12.00 przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św., 44 dzieci klas III SP przystąpiło do Stołu Pańskiego. Dzieci do przeżycia tej uroczystości przygotowywał ks. Leszek. Rodzice dzieci komunijnych złożyli dar pieniężny – za który zostanie zakupiony komplet obrusów do wszystkich ołtarzy w kościele. A tak prezentowała się dekoracja głównego ołtarza na uroczystości komunijne... (14 V)

REMONT KOŚCIOŁA

Począwszy od wtorku, 9 maja rozpoczął się remont elewacji naszej zabytkowej świątyni. W pierwszej kolejności zostanie wyremontowana frontowa ściana naszej świątyni, figury na niej stojące oraz gzymsy na kościele następnie wyremontowane zostaną dzwonnice. Dalszy remont pozostałych ścian kościoła będzie uzależniony od środków finansowych. (14 V)

FLORIAN 2017

W niedzielę, 7 maja na Mszy św. o godz. 12.00 obchodziliśmy święto patrona straży pożarnych św. Floriana. We Mszy świętej uczestniczyło sześć pocztów sztandarowych ze wszystkich jednostek z terenu naszej parafii, czyli: OSP Sędziszów, OSP Boleścice, OSP Borszowice, OSP Rożnica, OSP Łowinia i OSP Zielonki. Licznie przybyli druhowie strażacy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Obchody swoją grą uświetniła orkiestra dęta z Sędziszowa. Mszę świętą koncelebrowali ks. Proboszcz i ks. Leszek. (14 V) patrz galeria...

WIZYTA MISJONARZA

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski gościliśmy w naszej parafii szczególnego gościa, był nim ks. Piotr Pochopień, który pracuje jako misjonarz w dalekiej Brazylii. Ks. Piotr opowiadał o swojej pracy misyjnej przybliżając nam sytuację jaka panuje obecnie w Brazylii oraz przedstawił warunki w jakich przyszło mu pracować w parafii w Marquinho, gdzie jest proboszczem. W skierowanym do nas słowie wykazywał ile udało mu się przez 5 lat swojej pracy misyjnej dokonać i jakie plany jeszcze ma na niedaleką przyszłość. Zachęcał nas do pamięci w modlitwie. Nasi parafianie ofiarą do puszek wsparli potrzeby misyjne ks. Piotra. Życzymy ks. Piotrowi Bożego Błogosławieństwa w pracy misyjnej... (4 V)

 

 

9 MARSZ PAMIĘCI

27 kwietnia, w czwartek, już po raz 9 został zorganizowany marsz pamięci, poświęcony poległym z oddziału "Spaleni" oraz zamordowanym w Katyniu podczas II wojny światowej. Uroczystości z uwagi na padający deszcz odbyły się w naszym kościele. Na początku została odprawiona Msza święta w intencji poległych, następnie młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny i Apel Pamięci. Potem obchody przeniosły się na skwer przed pomnik ku czci żołnierzy partyzanckiego oddziału AK Spaleni posadowiony tu 20.04.2008 roku, gdzie zapłonęły znicze, został odegrany hymn narodowy i złożono kwiaty. (29 IV)

ROZBIÓRKA DOMU PO SIOSTRACH 

W tygodniu poświątecznym dzięki zaangażowaniu licznej grupy parafian rozebraliśmy niezamieszkały od ponad 30 lat  dom po siostrach zakonnych. Na miejscu tym planujemy przygotowanie parkingu parafialnego. (26 IV)

 

PRZEWODNIK

Ukazał się drukiem kolorowy przewodnik o naszej świątyni oraz mieście i gminie Sędziszów. Słowa podziękowań kierujemy do Pana Burmistrza Wacława Szarka oraz do Urzędu Miasta i Gminy Sędziszów za pomoc w przygotowaniu w/w opracowania oraz za pokrycie większej części kosztów wydruku. Przewodnik posiada 60 stron z kolorowymi zdjęciami naszego zabytkowego kościoła oraz krótkim historycznym opisem. Dodatkowo zamieszczono w nim dwie mapy miasta i gminy Sędziszów z zaznaczonymi  miejscami godnymi zobaczenia oraz bazą turystyczną. Można go nabyć w zakrystii lub w kancelarii. Mamy nadzieję, że przyczyni się on do szerszego i gruntowniejszego poznania naszego zabytkowego kościoła oraz miasta i gminy. Uzyskane fundusze ze sprzedaży będą przeznaczone na remont elewacji naszej świątyni, który rozpocznie się w maju b.r. (17 IV)

 

ŻYCZENIA

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! ...

Wszystkim Parafianom i ich rodzinom życzymy na Święta Zmartwychwstania Pańskiego radosnego, rodzinnego świętowania oraz obfitych Łask Bożych od Zmartwychwstałego Chrystusa! (16 IV)

WIGILIA PASCHALNA

WIELKA SOBOTA

Od godziny 9.00 rozpoczęliśmy święcenie pokarmów w wioskach: Rożnicy, Sosnowcu, Łowinii, Boleścicach, Zielonkach i Borszowicach. W kościele święcenie pokarmów odbywało się co pół godziny od 10.00 do 12.00. Po ostatnim poświęceniu czuwanie przy Grobie Pana Jezusa rozpoczęły dzieci pod kierunkiem ks. Leszka. Dziś jeszcze o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 19.00 Wigilia Paschalna. Przez cały dzień i noc będzie trwać czuwanie przy Grobie Chrystusa zapraszamy na chwilę modlitwy... (15 IV)

WIELKI PIĄTEK

Nowenną do Miłosierdzia Bożego i Koronką rozpoczęliśmy liturgię wielkopiątkową. Potem Droga Krzyżowa i Liturgia Adoracji Krzyża, która zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu w przygotowanym symbolicznym Grobie Pana Jezusa. Przeżywamy wielkie tajemnice naszej wiary. Trwa adoracja Pana Jezusa. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej przez całą Wielką Sobotę do Mszy Rezurekcyjnej. (14 IV) Zobacz galerię zdjęć...

CIEMNICA I GRÓB PAŃSKI

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI

W piątek, 7 kwietnia, o godzinie 18.30 pomimo deszczowej pogody odbyła się parafialna droga krzyżowa. Procesja z krzyżem przeszła tym razem z kościoła ul. Kościelną przez Rynek dalej ulicą Polną i dotarła do Sosnowca następnie zawróciła i tą samą drogą wróciła do kościoła, gdzie zakończyliśmy naszą drogę krzyżową. Składamy słowa podziękowań wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej drogi krzyżowej, w sposób szczególny dziękujemy druhom strażakom z terenu naszej parafii, funkcjonariuszom policji, ministrantom, czytającym rozważania oraz wszystkim uczestnikom za nastrój rozmodlenia i obecność pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych! (9 IV)

DROGA KRZYŻOWA

W piątek, 31 marca, podczas naszych rekolekcji parafialnych młodzież gimnazjalna przygotowała pod kierunkiem ks. Leszka Puchały, w ramach Drogi Krzyżowej, Misterium Męki Pańskiej. (2 IV)