Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Listopad-Grudzień

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Panie Jezu z okazji Twoich Urodzin i Nowego Roku 2018,  
życzę Ci byś był szczęśliwy z nami i wśród nas,
byś się czuł dobrze w życiu i w domach ludzi do których te życzenia dotrą,
by nikt tam nie cierpiał i nie był głodny,
byś nie chorował,
ale byś się cieszył ich radościami,
ich wiarą, ich miłością dawaną i otrzymywaną,
byś nie był Gościem ale stałym Domownikiem
w ich myślach, słowach i czynach;
byś był Tym komu będą najwięcej ufać,
kogo będą pytać o radę i pomoc w cierpieniu
i w podejmowanych decyzjach,
kogo nie będą się wstydzić,
byś mógł odpoczywać w ich sercach pełnych pokoju!

WIGILIA NA RYNKU

Od godz. 14.30 w niedzielę 10 grudnia na Rynku w Sędziszowie odbyła się druga już Wigilia Gminna. Przewodniczył jej Pan Burmistrz Wacław Szarek. Pomysłodawcą tej wigilii była Przewodnicząca Osiedla Rynek a wielu parafian włączyło się z pomocą w jej organizację. Ks. Proboszcz naszej parafii odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa a potem zaśpiewano kolędy. Nie brakowało życzeń i łamania się opłatkiem oraz wigilijnych potraw. Już dziś zapraszamy na kolejną wigilię za rok. (11 XII)

62. ROCZNICA ŚMIERCI KS. MARIANA ŁUCZYKA

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, przeżywać będziemy 62. rocznicę śmierci naszego "świętego" proboszcza ks. Mariana Łuczyka. W tym dniu odprawiona zostanie Msza święta w jego intencji o rychłe "wyniesienie na ołtarze". Z tej też okazji w naszej świątyni młodzież Gimnazjum w Boleścicach pod kierunkiem pań: Eweliny Błaszczyk i Ewy Stabrawa, w niedzielę 10 XII, po Sumie, przybliżyła nam postać naszego wyjątkowego byłego ks. proboszcza, który pomimo tylu lat od śmierci ciągle żyje w pamięci i wspomnieniach naszych parafian. Dziękujemy przy tej okazji pani Agnieszce Dziarmaga za piękny, obszerny artykuł w ostatnim numerze tygodnika "Niedziela", w którym po raz  kolejny przypomniała postać ks. Mariana Łuczyka. (10 XII)

KIERMASZ ADWENTOWY

10 grudnia, w niedzielę, przy naszym kościele od godz. 9.00 do 17.00 odbył się drugi parafialny Kiermasz Adwentowy, zorganizowany przez Parafialny Zespół Caritas. Zebraliśmy w sumie 2603,50 zł. Podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu należą się dla organizatorów ale także dla wielkiej rzeszy ofiarodawców, którzy wsparli nasz kiermasz swoimi darami. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele charytatywne. (10 XII) 

ZBIÓRKA DARÓW

W dniach 8 i 9 grudnia Parafialny Zespół Caritas przeprowadził w wyznaczonych sklepach na terenie naszego miasta zbiórkę żywności. Zebraliśmy rekordową liczbę darów prawie 1100 kg artykułów spożywczych. Było to możliwe dzięki życzliwości i dobremu sercu ofiarodawców ale także zaangażowaniu członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas oraz licznej grupie wspierających nas wolontariuszy. W zbiórkę włączyli się następujący wolontariusze: Wiktoria Gładka, Jakub GładkiMiłosz Mazur, Filip Pawłowski Olaf Pawłowski, Mateusz Zdański, Michał Stabrawa, Kacper Gołąb, Dawid Paliborek, Paweł Pielka, Klaudia Mazur, Marta Baran, Milena Trzcińska, Olga Tomasik, Martyna Głowa, Ania Gajos, Karolina Kędracka, Emilia Gołąb, Wiktoria Stabrawa, Bartosz Maczkiewicz, Amelia Białas, Patrycja Molenda, Nicole Wolsdorf, Albert Ślusarek, Albert Synal, Klaudia Chalewska, Maciej Białas, Magdalena Ostrowska, Karolina Białas, Bartosz Czerwik, Karina Wolentek, Gabriela Antoszewaka, Paulina Maczkiewicz oraz Wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Węgrzynowie wraz z wychowawcą - p. Justyną Błaszczyk. Z zebranych darów zostana przygotowane paczki świąteczne dla rodzin będących w potrzebie. (10 XII)

O MIKOŁAJU NASZ - TY MASZ TAKIE CZUŁE SERCE...

W niedzielę, 3 grudnia podczas Mszy św. o 10.30 oraz na Roratach w dniu 6 grudnia, w naszym kościele gościliśmy św. Mikołaja, który przybył do nas aby obdarować nas symbolicznymi upominkami. Dziękujemy za pamięć i zapraszamy za rok! (8 XII)

ROZPOCZĘŁY SIĘ RORATY

Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na Roraty - Msze Święte poświęcone Matce Bożej oczekującej narodzin Pana Jezusa, które odbywają się codziennie w dni zwykłe o godz. 16.30. W tym roku tematem przewodnim Rorat jest postać św. Józefa - Opiekuna św. Rodziny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i czuwania z lampionami! (8 XII)

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PADWA – WATYKAN – RZYM – MONTE CASSINO – NEAPOL – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO –MANOPPELLO – SANTA MARIA DEGLI ANGELI – ASYŻ – SIENA  (28 IV - 06 V 2018r.)

Posiadamy już komplet zgłoszeń.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE 2017

W ostatni dzień października dokonaliśmy podsumowań tegorocznych nabożeństw różańcowych, które przez cały październik gromadziły naszych parafian na wspólnej modlitwie. Dzieci, młodzież i dorośli, codziennie zanosili modlitwy w różnych intencjach, spełniając prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie  różańca. Dzieci otrzymywały każdego dnia po jednym elemencie puzzli, które w efekcie końcowym miały tworzyć poniżej przedstawiony obraz z Objawień Maryi w Fatimie, których 100 lecie w tym roku obchodzimy. W sumie na nabożeństwa różańcowe uczęszczało 48 dzieci z których połowa nie opuściła żadnego Różańca.

Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe nagrody. (1 XI)