Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Styczeń-Marzec 2018

 

 

ŻYCZENIA

"Zmartwychwstał Pan. Zmartwychwstał Pan. Zmartwychwstał Pan. Alleluja!"

Niech wiara w Jezusa Zmartwychwstałego, który zwyciężył śmierć, będzie dla Was źródłem nadziei i zaufania Bogu, dla którego wszystko jest możliwe!

Dla wszystkich Parafian składają duszpasterze naszej parafii.

 

GRÓB PAŃSKI I CIEMNICA 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które przeżywaliśmy od 16 do 18 marca, poprowadził ks. Stanisław Grudzień, przez 31 lat proboszcz Parafii w Staromieściu, a od trzech lat mieszkający w Kielcach w Domu Księży Emerytów. Dziękujemy ks. Stanisławowi za "płomienne kazania" i czas poświęcony naszej wspólnocie, życząc zdrowia i nie gasnącej energii. Niech owoc tych spotkań przekłada się na naszą codzienność. (22 III

ZBIÓRKA DARÓW

W dniach 9 i 10 marca Parafialny Zespół Caritas przeprowadził w wyznaczonych sklepach na terenie naszego miasta zbiórkę żywności. Zebraliśmy ponad 700 kg artykułów spożywczych. Było to możliwe dzięki życzliwości i dobremu sercu ofiarodawców ale także zaangażowaniu członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas oraz licznej grupy wolontariuszy, zazwyczaj młodzieży szkolnej.  Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla rodzin będących w potrzebie. (12 III)

DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ

Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Sędziszowie zamierza po uzyskaniu zgody ks. Bpa Ordynariusza celem pozyskania środków na dalsze remonty przy naszym zabytkowym kościele sprzedać następujące działki:

  1. A) pole orne położone w miejscowości Borszowice 1,080 ha o numerze działki 4-275, KW 39070, z możliwością przekształcenia jej pod zabudowę;
  2. B) pole z częścią terenu pod zabudowę położone w miejscowości Rożnica 0,34 ha, o numerze działki 93/4, KW 15169, na której znajduje się zniszczony dom.

Na obie działki złożone zostały oferty kupna w wysokości  100 tys. zł. za działkę w Borszowicach oraz 45 tys. zł. za działkę w Rożnicy.

Składanie ofert dla zainteresowanych kupnem w/w działek upływa z dniem 31.03.2018r.

Działki będą sprzedane dla osoby, która złoży najkorzystniejszą ofertę dla parafii. (25 II)

 

9 KONCERT KOLĘD

W pięknej oprawie odbył się nasz Koncert Kolęd, w którym wzięły udział KAPELA HELIOS oraz KAPELA Z PAWŁOWIC a także ZESPÓŁ ORION. Całość jak zwykle poprowadziła nasza Pani Sekretarz Miasta i Gminy Sędziszów Ewa Kubas-Samociuk. Wszystko to za sprawą Pana Burmistrza i Radnych z terenu naszej parafii. Wszystkim występującym oraz organizatorom  składamy serdeczne słowa podziękowania i życzymy sobie za rok kolejnego jubileuszowego koncertu. (31 I)

 

ZAPRASZAMY NA KONCERT KOLĘD

W ostatnią niedzielę stycznia jak zwykle, po raz 9, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kapel ludowych po Mszy świętej o godz. 12.00. Dodatkową atrakcją będzie po raz pierwszy dekoracja światłem. (27 I)

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz drugi zorganizowaliśmy w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Trzy orszaki na czele z trzema Królami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przybyły pokłonić się narodzonemu Jezusowi. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Orszaku. Szczególne podziękowania dla naszych Panów Radnych, którzy zorganizowali poszczególne orszaki oraz orkiestrom, które oprawiły muzycznie nasze uroczystości. Dziękujemy chórowi parafialnemu Gaudete Angeli za uświetnienie uroczystości. Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli swoją pomocą to zbożne dzieło! (7 I)