Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Maj - Czerwiec 2018

ODPUST PARAFIALNY I WIZYTACJA

29 czerwca, w nasze parafialne święto głównych patronów parafii św. Ap. Piotra i Pawła, zakończyła się Wizytacja Kanoniczna naszej parafii, której dokonał ks. bp Andrzej Kaleta. Podczas wizyty udzielił sakramentu Bierzmowania dla młodzieży naszej parafii (39 bierzmowanych). Ks. Bp poświęcił w kaplicy w Zielonkach pamiątkową tablicę ku pamięci ks. Tadeusza Śmiecha, następnie pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej spotkał się z mieszkańcami Borszowic. Odbyła się także modlitwa za zmarłych na cmentarzu grzebalnym. (4 VII) 

 

PIELGRZYMKA DO SZCZEPANOWA, ZABAWY I PACANOWA

76 pielgrzymów z naszej parafii wybrało się w sobotę 9 czerwca do sanktuariów św. Stanisława bpa i męczennika w Szczepanowie, błog. Karoliny Kózkówny w Zabawie i Jezusa Konającego w Pacanowie. W Szczepanowie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. W Wał Rudzie odprawili Drogą Krzyżową w miejscu męczeńskiej śmierci błog. Karoliny Kózkówny. W Pacanowie przed Cudowną Kaplicą Jezusa Konającego odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym grillowaniem, na które zaprosił nas ks. Leszek Puchała nasz były wikariusz a obecnie pracujący w parafii św. Marcina w Pacanowie. (13 VI)

KONCERT MUZYCZNY

W niedzielę, 3 czerwca, odbył się w naszym kościele koncert muzyczny, w którym wystąpiły dzieci  i młodzież z Wodzisławia, Słupi Jędrzejowskiej, Sędziszowa i okolic, przygotowane  przez Panią Alinę Bajan. Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno pieśni jak i piosenki religijne oraz zestaw wyśmienitych dzieł największych światowych kompozytorów począwszy od Baroku aż po współczesność. (5 VI)

 

BOŻE CIAŁO  2018

W czwartek, 31 maja, przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Serdeczne Bóg Zapłać składamy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji eucharystycznej. Przede wszystkim tym, którzy przygotowali piękne ołtarze, pocztom sztandarowym, druhom strażakom, dzieciom sypiącym kwiatki, ministrantom, paniom z Koła Różańcowego, młodzieży - kandydatom do Bierzmowania, orkiestrze, która oprawiła muzycznie procesję eucharystyczną. Wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do lepszego przeżycia tej uroczystości. Zobacz galerię... (4 VI)

 

 

PARKING PRZED WIKARIATEM

Zakończyły się prace przy parkingu przed Wikariatem. Asfalt położyła firma WOJTRANS z Jędrzejowa. Prace zostały sfinansowane w połowie przez Samorząd Gminy Sędziszów za co składamy nasze podziękowania na ręce Pana Burmistrza  Wacława Szarka. Zobacz galerię... (22 V)

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

12 maja, w sobotę, podczas uroczystej Mszy świętej o godz 12.00, czterdzieścioro dzieci klas III SP przystąpiło po raz pierwszy do I Komunii świętej. Patrz galeria... (20 V)

MAJ - MIESIĄC  NABOŻEŃSTW  MAJOWYCH

    Jeszcze nie tak dawno w wielu miejscach przy przydrożnych kapliczkach, figurach i krzyżach gromadzili się mieszkańcy by śpiewać maryjne pieśni i modlić się Litanią Loretańską do NMP.  Dziś są to nieliczne osoby, które nadal praktykują tę piękną polską tradycję.

    W galerii można obejrzeć kapliczki , figury i krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii. Najstarszą figurę prezentujemy pod spodem - 1650 rok! (7 V)