Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Wrzesień-grudzień 2019

BOŻE NARODZENIE 2019

 

 

 Życzymy Wszystkim aby Nowo narodzony Chrystus wnosił do każdej Rodziny i do każdego Serca

pokój i zgodę, miłość i radość! Radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia!

 

NOC  ŚWIĘTYCH

W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele odbyło się modlitewne czuwanie połączone z procesją z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ucałowaniem relikwii. Dzięki życzliwości Dyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego w Rabce-Zdroju ks. Rafała Gudwańskiego w procesji ponieśliśmy i mieliśmy możliwość ucałowania aż 16 relikwii, z których dwie to relikwie będące własnością naszej parafii (św. Wojciecha i bł. Wincentego Kadłubka). (3 XI)

 

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO ŚWIĘTEJ LIPKI I GIETRZWAŁDU

W dniach  27-28 września 2019 roku odbyła się pielgrzymka parafialna do Świętej Lipki i Gietrzwałdu koło Olsztyna. Wzięło w niej udział 97 osób. Pielgrzymowaliśmy do znanych na północy Polski miejsc kultu, które z uwagi na odległość są rzadkim celem pielgrzymów z południa Polski. Święta Lipka to pięknie położone sanktuarium, którym opiekują się o. Jezuici z cudownym obrazem Matki Bożej Świętolipskiej. W Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża dwóm dziewczynkom  kilkunastoletnim w roku 1877. W setną rocznicę objawień Kościół potwierdził autentyczność objawień Maryjnych w tym miejscu. Matka Boża aż 160 razy ukazała się dziewczynkom rozmawiając z nimi w języku polskim i wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. (Zobacz galerię)