Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Styczeń-Marzec 2021

Wielki Post

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Czas wyciszenia i zatrzymania się w codziennej naszej pogoni. Może chwili poświęconej dla Boga aby wniknąć w tajemnice bożej miłości, która wyraziła się w ofierze jaką złożył Jezus za nasze Zbawienie. Jak Baranek złożony w ofierze za nasze grzechy. Korzystajmy z tego czasu i skarbca bożej łaski, którą możemy czerpać ze Słowa Bożego, sprawowanych sakramentów i nabożeństw: Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali, Rekolekcji. (22 I)

 

 

Orszak Trzech Króli

Po raz czwarty w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Tym razem w okrojonej formie bez przemarszu orszaków z trzech stron naszej parafii i spotkania w Rynku. Trzej królowie zostali uroczyście wprowadzeni do naszej świątyni przy akompaniamencie kolęd wykonywanych przez kapelę Pana Edwarda Goli. Królowie złożyli symboliczne dary: złoto, kadzidło i mirrę i uczestniczyli w Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 w naszym kościele. Więcej zdjęć w galerii. (6 I)

 

 

 

Kalendarz 2021

Po raz pierwszy nasza parafia wydała drukiem kalendarz ścienny na 2021 rok. Kalendarz zawiera zdjęcie naszego zabytkowego frontonu kościoła oraz zdjęcia odnowionych w roku 2020 dzięki ofiarności parafian stacji drogi krzyżowej. Zamiarem naszym jest coroczne wydawanie drukiem kalendarzy w celu popularyzowania naszego pięknego zabytkowego kościoła oraz jego bogatej dekoracji. (3 I)