Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Z Życia Parafii 2016 rok

 RORATY 2016

Zakończyliśmy nasze roratnie spotkania z Matką Bożą Częstochowską wraz z którą oczekiwaliśmy przyjścia Pana Jezusa.

Niech rodzący się Chrystus zagości pod każdym dachem naszej Rodziny! 

PIERWSZA WIGILIA W RYNKU

Dzięki wsparciu Pana Burmistrza Wacława Szarka oraz zaangażowaniu wielu naszych Parafian mogliśmy przeżyć w niedzielę, 18 grudnia, pierwszą wspólną Wigilię na Rynku w Sędziszowie. Pogoda dopisała, dania były smaczne. Nie brakowało pięknej muzyki kolęd oraz śpiewu w różnym wykonaniu: młodszych i starszych, solo i w zespole. Pozostaje sobie życzyć: Do przyszłego roku... (19 XII) Patrz galeria!

ŚWIĘTY  BISKUP  MIKOŁAJ  Z  WIZYTĄ W NASZEJ PARAFII

W niedzielę 4 grudnia na Mszy świętej o godzinie 10.30 odwiedził nas specjalny Gość - św. Biskup Mikołaj, który przyniósł grzecznym dzieciom i dorosłym prezenty. Święty Mikołaj obiecał, że za rok także będzie o nas pamiętał. (5 XII) Zobacz galerię... 

 PODZIĘKOWANIA

Serdeczne słowa wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w organizację Kiermaszu Adwentowego, Tym którzy nie szczędzili swojego czasu, kosztów oraz włożonej pracy. Efekty wspólnego wysiłku są piękne i zachęcające do dalszego działania. Zapewne przyniosą jeszcze wiele radości korzystającym z pomocy. (28 XI) - zobacz Galerię. 

KIERMASZ ADWENTOWY

 

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Zapraszamy co piątek na godzinę 16.15 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia...

KSIĘŻA PIŁKARZE W SĘDZISZOWIE

W dniach od 11 do 12 listopada 2016 roku gościliśmy w Sędziszowie Reprezentację Polskich Księży, którzy przybyli do nas w ramach przygotowań do XI Mistrzostw Europy Księży w piłce nożnej halowej, które odbędą się w dniach 20-23.02.2017 roku w Chorwacji. Księża rozegrali pokazowy mecz w Święto Niepodległości  o godz. 18.30 w hali OSiR w Sędziszowie. Była to też okazja do zaprezentowania się kandydatów do reprezentacji walczących o miejsce w składzie. Księża w naszym kościele sprawowali Mszę św. koncelebrowaną oraz zwiedzali naszą zabytkową świątynię. Była to już trzecia wizyta Reprezentantów Polski Księży. Po raz kolejny kapłani odjechali od nas zadowoleni z gościnności i zapowiedzieli powrót za rok! (13 XI) - zobacz galeria zdjęć!

KONCERT ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KWINTETU BLASZANEGO

W niedzielę, 16 października, w naszej świątyni odbył się Koncert Kameralny Świętokrzyskiego Kwintetu Blaszanego w ramach XXXV Festiwalu Jeunesses Musicales. Szczególne podziękowania dla zespołu za poświęcony nam czas i przybliżenie piękna tego rodzaju muzyki oraz dla organizatora tej imprezy, a naszego byłego parafianina, Pana Jerzego Mikuśkiewicza z życzeniami powrotu do zdrowia. (19 X)

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W SEMINARIUM

11 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Uroczystym momentem każdej inauguracji roku akademickiego jest przyjęcie nowych osób do grona studentów. 11 alumnów pierwszego roku poprzez ślubowanie stało się studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a wśród nich nasz parafianin Michał Uramowski. (19 X)

CZUWANIE NA JASNEJ GÓRZE

Zgodnie z tradycją z 4 na 5 października, z naszej parafii, organizujemy wyjazd na czuwanie nocne przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. W tym roku wybrała się 100 osobowa grupa pielgrzymów. (5 X)  

ODPUST - MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Jak co roku w pierwszą niedzielę października przeżywamy odpust parafialny. Tym razem był to 2 października. Uroczystościom przewodniczył ks. Dariusz Snochowski student KUL. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i za wygłoszone Słowo, w którym zachęcał nas do częstej modlitwy różańcowej, modlitwy dla każdego. Na Mszy św. o godz. 10.30 - 42 dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. otrzymało poświęcone różańce. Natomiast o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, która stanowiła centralną część obchodów odpustowych. (3 X)

PIELGRZYMKA DO WIŚLICY

Ponad 6 tys. czcicieli różańca wzięło udział w sobotę, 1 października w VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca, która w tym roku odbyła się w Sanktuarium w Wiślicy, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W zlocie Róż Żywego Różańca uczestniczyły delegacje z niemal wszystkich parafii diecezji kieleckiej. Z naszej parafii udała się 20 osobowa grupa pielgrzymów z opiekunem ks. proboszczem. Spotkania diecezjalnych róż różańcowych odbywały się już w Kielcach, Wiślicy, Piekoszowie, Miechowie, Smardzowicach, czy w Piotrkowicach. Kolejna pielgrzymka diecezjalna – w 2017 roku - odbędzie się w kieleckiej Bazylice Katedralnej. (3 X)

 

DOŻYNKI PARAFIALNE

      W niedzielę 14 sierpnia o godz. 16.00 odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony w czasie której zostały poświęcone wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców: Borszowic, Łowini, Pawłowic, Sieńska oraz Sędziszowa "Rynek". Oprawę Mszy świętej uświetniły swoją obecnością Poczty Sztandarowe naszych Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tych uroczystości składamy serdeczne podziękowania. Słowa szczególnych podziękowań kierujemy do poszczególnych Kół Gospodyń za pomoc w organizacji dożynek oraz dla zespołu, który oprawił muzycznie nasze świętowanie. Zapraszamy do obejrzenia galerii... (20 VIII)   

POGRZEB KS. KAZIMIERZA

W czwartek, 7 lipca, o godzinie 12.00 odbył się pogrzeb śp. ks. Kazimierza Wierkowicza, który od dłuższego już czasu zmagał się z chorobą, a zmarł 4 lipca na wikariacie, gdzie mieszkał jako rezydent. Przeżył 61 lat, 35 w kapłaństwie. Przez 10 lat był proboszczem naszej parafii (2005-2015), wcześniej pracował jako proboszcz przez 14 lat w parafii w Nagłowicach (1991-2005). Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. bp Marian Florczyk a w koncelebrze wzięło udział około 100 księży. W ceremonii pogrzebowej wzięły udział liczne poczty sztandarowe straży pożarnych z terenu naszej gminy, a także powiatu jędrzejowskiego, gdyż ks. Kazimierz był przez kilka lat kapelanem powiatowym OSP. Słowa pożegnania w imieniu naszej parafii wypowiedziała Pani Barbara Maczkiewicz, następnie w imieniu władz miasta oraz druhów strażaków głos zabrał Pan Burmistrz Wacław Szarek. Na zakończenie w imieniu kapłanów słowa pożegnania wypowiedział Dziekan dekanatu Sędziszów, ks. Edmund Nocoń. Ciało zmarłego ks. Kazimierza Wierkowicza spoczęło w grobowcu przeznaczonym dla księży na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...  (12 VII)  

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

29.06.2016r. nasza parafia przeżywała odpust parafialny czyli święto patronów parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Słowo Boże w tym dniu głosił ks. Krzysztof Sochacki - pracujący w parafii Strawczyn pod Kielcami. Uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła odbyła się o godz. 12.00. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i uroczystego świętowania tego dnia składamy serdeczne podziękowania. Niech nasi patronowie wypraszają nam Boże Błogosławieństwo! Zachęcamy do obejrzenia galerii... (30 VI);

PIELGRZYMKA

W sobotę, 18 czerwca  w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Miłosierdzia z grupą 93 pielgrzymów odbyliśmy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach oraz do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie a także do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii... (19 VI);

BIERZMOWANIE

Przez posługę Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego 31 gimnazjalistów klas trzecich z naszej parafii przyjęło sakrament Bierzmowania w dniu 14 czerwca. (17 VI)

KONCERT 

12 czerwca, w niedzielę, w naszym kościele po sumie odbył się koncert w którym wzięły udział dzieci i młodzież z Sędziszowa oraz z terenu gminy Sędziszów, Słupia i Wodzisław pod kierunkiem Pani Aliny Bajan. Wydarzenie to zgromadziło liczną rzeszę widzów, którzy nagrodzili na zakończenie koncertu wykonawców gorącymi brawami. Zapraszamy do obejrzenia galerii... (14 VI)

IMIENINY KS. LESZKA

W niedzielę, 5 czerwca na Mszy świętej o godz. 10.30. modliliśmy się za ks. Leszka z racji przeżywanych niedawno imienin. Życzeniom "nie było końca"! Niech się spełniają! Życzymy ks. Leszkowi Bożego Błogosławieństwa w każdym dniu jego kapłańskiego życia i opieki Matki Bożej. Zapraszamy do obejrzenia galerii.... (07 VI) 

BOŻE CIAŁO 26.05.2016r.

Uroczysta Msza święta z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy odbyła się o godzinie 11.00. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w budowanie ołtarzy oraz biorących czynny udział we Mszy świętej i procesji. Zachęcamy do obejrzenia galerii...

I KOMUNIA ŚWIĘTA

14 maja, o godz. 12.00, odbyła się uroczysta I Komunia święta w naszej parafii. Po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa 34 dzieci klas III SP. Mszę św. koncelebrowali ks. Proboszcz oraz ks. Łukasz Parzniewski, który katechizuję część dzieci komunijnych. Oprawę całej liturgii przygotował ks. Leszek we współpracy z Rodzicami dzieci oraz Panem Organistą. Przy niestety deszczowej pogodzie ale w podniosłej atmosferze i pięknie przygotowanej oprawie odbyła się nasza parafialna uroczystość. Dzieciom, które w tym roku przyjęły Komunię świętą życzymy niegasnącego pragnienia częstego karmienia się Chlebem życia. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia tej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia galerii... 

GMINNE ŚWIĘTO ŚW. FLORIANA

Uroczystą Mszą świętą o godzinie 12.00, w niedzielę 1 maja, koncelebrowaną pod przewodnictwem gminnego kapelana straży pożarnych ks. Jana Biernackiego oraz ks. proboszcza naszej parafii i ks. Leszka, rozpoczęły się gminne obchody święta strażaków z racji wspomnienia ich patrona św. Floriana. W uroczystościach wzięły udział liczne poczty sztandarowe z terenu naszej gminy oraz parafii, orkiestra oraz przedstawiciele władz Miasta i Gminy Sędziszów, Samorządowcy oraz przedstawiciele władz powiatowych. Licznie przybyli na uroczystości druhowie strażacy, młodzieżowa drużyna strażacka oraz goście i nasi parafianie. Po Mszy świętej uroczystości przeniosły się na Rynek gdzie odbyła się oficjalna część obchodów Gminnego Dnia Strażaka. Następnie zabawa trwała do... wieczora. Wszystkim druhom strażakom najlepsze życzenia zadowolenia z podejmowanej służby i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień.

W Galerii kilka zdjęć z uroczystości w kościele - zapraszamy do obejrzenia.

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ I SPALONYCH

W piątek, 22 kwietnia po raz ósmy odbył się "marsz pamięci", którego częścią główną była odprawiona w naszym kościele o godzinie 12.00 uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny oraz poległych członków oddziału partyzanckiego "Spaleni". Następnie uczniowie sędziszowskiego Gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony poległym w obronie Ojczyzny w czasie II wojny światowej. Uroczystości zakończyły się na skwerze przed kościołem, gdzie 20.04.2008 roku posadowiono pomnik ku czci żołnierzy partyzanckiego oddziału AK „Spaleni”. W ramach programu edukacyjnego „Katyń - ocalić od zapomnienia” obok pomnika został posadzony dąb ku pamięci Juliana Lipca, zamordowanego w Katyniu, tu też została umieszczona urna z ziemią przywiezioną z katyńskiego lasu, zebraną w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Zaciągnięto tu wartę honorową i złożono wiązanki kwiatów. W uroczystościach wzięły udział liczne poczty sztandarowe oraz  przedstawiciele władz naszej gminy a także z terenu powiatu jędrzejowskiego i nie tylko.

Galeria zdjęć z uroczystości na stronie www.sedziszow.pl w zakładce aktualności. 

 

PRACE PRZY OGRODZENIU CMENTARZA

We wtorek, 5 kwietnia wykonaliśmy kolejny krok porządkujący teren cmentarza parafialnego. Szczególne słowa podziękowań kierujemy do Pana Burmistrza Wacława Szarka, Panów Jana Łyska z Zielonek oraz Zbigniewa Adamskiego z ul. Polnej, a także Panów Mariana Frejowskiego, Ireneusza Pacholca oraz wielu parafian, których trudno wszystkich wymienić z imienia i nazwiska, za pomoc w pracach ziemnych, które były wykonane. Cieszy efekt pracy oraz zaangażowanie tak wielu osób, które nie szczędziły własnego sprzętu ale też sił i czasu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!  

MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ

O godzinie 6 rano (po starym czasie 5 rano), czyli rzeczywiście o świcie, w uroczystej procesji, przy biciu dzwonów i śpiewie wielkanocnych pieśni, przeszliśmy trzykrotnie wokół kościoła ogłaszając wszystkim cud Zmartwychwstania Pana Jezusa. Po raz kolejny mogliśmy rozpocząć nasze świętowanie ... (Zobacz galerię zdjęć!)

I JUŻ PO ŚWIĘTACH

Ciemnica i Grób Pański 2016 (Patrz galeria!)

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA

18 marca, w piątek, o godzinie 18.00 rozpoczęliśmy parafialną drogę krzyżową ulicami naszego miasta. W ten sposób wróciliśmy do dawnej tradycji. Zgromadziło się wielu parafian pragnących wziąć udział w tym niecodziennym nabożeństwie. Droga prowadziła ulicami: Kościelną, Marianowską, Partyzantów, przez Rynek i zakończyła się w kościele. W przebieg drogi krzyżowej aktywnie włączyli się Strażacy, którzy czuwali także nad bezpieczeństwem wraz z Policją, dziękujemy im za pomoc. Oprawę uzupełniali ministranci z zapalonymi pochodniami. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych miejscowości oraz ulic z terenu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację tej drogi krzyżowej i zapraszamy za rok! (Zobacz galerię zdjęć)

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził ks. Jacek Karliński - Dyrektor Domu Księży Emerytów w Kielcach. Wdzięczni jesteśmy za Jego słowa do nas skierowane. Niech wydadzą plon w naszym życiu. Ks. Jackowi życzymy Bożego Błogosławieństwa w Jego posłudze kapłańskiej.

POGRZEB s. STANISŁAWY DROGOSZ

W sobotę, 27 lutego, w Łodzi zmarła Urszulanka, s. Stanisława Drogosz, która przez wiele lat pracowała w naszej parafii. Pogrzeb Siostry Stanisławy Drogosz odbędzie się 2 marca w Łodzi na ul. Obywatelskiej 60. O godz. 11.30 modlitwa różańcowa u sióstr i o 12.00 Msza św. Po Mszy św. odprowadzenie ciała zmarłej s. Stanisławy na cmentarz Zarzew. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

SŁOWACJA  2016

Od 1 do 5 lutego w słowackich Michalowicach odbyły się X Mistrzostwa Europy Księży w piłce nożnej halowej. W turnieju wzięło udział 15 drużyn: Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Kazachstan, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry i Włochy. Polska Reprezentacja zajęła 2 miejsce po porażce w finale z Portugalią 1:2. Wielką niespodziankę i dużo radości sprawili nasi parafianie ks. proboszczowi powracającemu z turnieju, witając go w uroczystej oprawie. Zapraszamy do obejrzenia galerii: Mistrzostwa Europy.

KONCERT KOLĘD

W niedzielę, 31.01.2016r., w naszym kościele odbył się koncert kolęd. Wystąpiły między innymi: Kapela Całków z Zielonek, Zespół Mariusza Stradomskiego z Pawłowic, Kapela Helios z Sędziszowa oraz Strażacka Orkiestra Dęta ze Słupi. Zapraszamy do obejrzenia galerii: Koncert kapel.

JASEŁKA 2016

W niedzielę, 24 stycznia, w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 12.00 odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pawłowicach pod kierunkiem ks. Leszka. Zapraszamy do obejrzenia galerii: Jasełka.

WYSTĘP  CHÓRÓW

http://itvjedrzejow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=940:koncert-koled-w-sedziszowie&catid=34&Itemid=132   (fragment nagrania w itv jędrzejów)

W niedzielę, 17 stycznia o godzinie 13.00 w naszym kościele wystąpły chóry: VOX ANIMAE (Kozłów), Ars Nova (Żarnowiec), CHÓR SCK w SĘDZISZOWIE pod dyrekcją Katarzyny Kornaś. Chóry działają w ramach Akademii Chóralnej prowadzonej przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Patrz galeria!

PAPIESKIE INTENCJE 

Papieskie intencje ogólne na 2016r.

Luty: Abyśmy troszczyli się o wszelkie stworzenie – dar darmo dany – i opiekowali się nim, chroniąc dla przyszłych pokoleń.

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy aby Narodzony Chrystus wniósł w rodziny pokój i miłość. Niech Święta Bożego Narodzenia zbliżą nas wzajemnie do siebie i pozwolą by Jego błogosławieństwo odmieniało nasze życie. Radosnego świętowania! (25 XII) - patrz galeria szopka

                                                                       Duszpasterze

 MECZ  "OPŁATKOWY"

W niedzielę, 20 XII  o godzinie 19.00 w hali OSiR w Sędziszowie odbył się mecz pomiędzy Reprezentacją Polski +35 w Futsalu działającej przy PZPN a Oldbojami "Unii Sędziszów" w ramach corocznego tzw. spotkania "opłatkowego". Wynik końcowy 5 : 1 dla Reprezentacji Polski.  Wcześniej o godzinę (18.00) rozegrany został mecz pomiędzy Drużyną PSOUU w Kielcach a Ministrantami Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Sędziszowie. Tu lepsi byli gospodarze. Nasi ministranci wygrali 7 : 3. Słowa podziękowań należą się licznie zebranym kibicom za doping oraz atmosferę jaką zgotowali wszystkim drużynom. (25 XII) - (patrz galeria dwumecz)

 Więcej informacji oraz galeria zdjęć na poniższej stronie:

http://www.osir.sedziszow.pl

MISTERIUM - Ks. Marian Łuczyk

Z okazji mijającej 15 XII rocznicy śmierci ks. Mariana Łuczyka, Proboszcza Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Sędziszowie w latach 1952-55, uczniowie Gimnazjum w Boleścicach pod opieką pań: Ewy Stabrawa i Małgorzaty Kalicińskiej przygotowali i przedstawili w niedzielę 20 XII po Sumie w naszym kościele misterium poświęcone aniołom z nawiązaniem do osoby ks. Mariana Łuczyka. (22 XII) (patrz galeria misterium)

Więcej informacji o ks. Marianie Łuczyku można znaleźć na stronie:

http://ksluczyk.prv.pl

Zapraszamy do jej odwiedzania i poznawania historii życia i działania naszego byłego proboszcza.

 

NADZWYCZAJNI SZAFARZE EUCHARYSTII

Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski, 12 grudnia b.r. w Skorzeszycach, udzielił posługi Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii 15 kandydatom. Pośród nich znalazł się także nasz parafianin Grzegorz Kapral zamieszkały w Boleścicach. Kandydaci na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej uczestniczyli wcześniej w kursie, który miał na celu przygotować ich do wykonywania tej posługi. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii będą służyć pomocą kapłanom w udzielaniu Komunii Świętej w parafiach z których pochodzą. (18 XII) (patrz galeria szafarz)

NOWI  LEKTORZY

W sobotę, 5 XII czterech naszych ministrantów przyjęło posługę lektoratu, a są to: Paweł Pielka, Jakub Głowa, Jan Sobota oraz Maciej Walczak. Otrzymali oni w ten sposób przywilej odczytywania słowa Bożego dla naszej wspólnoty. Życzymy im radości i Bożego Błogosławieństwa w wykonywanej posłudze. (11 XII)

 

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

Z dniem 22.11.2015r. został powołany przy naszej parafii Parafialny Zespół Caritas, którego zadaniem będzie organizowanie pomocy dla rodzin naszej parafii będących w trudnej sytuacji materialnej. Planowane jest przygotowywanie paczek żywnościowych na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy a także organizowanie pomocy w sytuacjach nieszczęść losowych.

Parafialny Zespół Caritas:

Anna Walocha - Przewodnicząca

Ewa Stabrawa - Sekretarz

Barbara Maczkiewicz

Zbigniew Adamski

Jarosław Wierzbowski

Grzegorz Kapral

ks. Leszek Puchała

ks. Edward Giemza

(23 XI)

 

LIGA MINISTRANCKA

W pierwszym meczu grupowym Ligi Ministranckiej, który odbył się w hali OSiRu w Sędziszowie 12.11.2015r. nasi ministranci (gimnazjaliści) pokonali ministrantów z Małogoszczy 6:1. Gratulujemy! (21 XI)

 

MECZ REPREZENTACJA POLSKI KSIĘŻY KONTRA ELMAR JĘDRZEJÓW

We wtorek, 10 listopada, o godz. 20.00 w hali sportowej OSiR odbędą się mecze sparingowe piłki nożnej halowej pomiędzy Reprezentacją Polski Księży, drużyną Elmar Jędrzejów oraz Vamos Sędziszów w ramach przygotowań do X Mistrzostw Europy Księży, które planowane są na początek lutego 2016 roku w Słowacji. Wszystkich chętnych do kibicowania wszystkim drużynom serdecznie zapraszamy! (8 XI)

Podziękowania dla Pana Burmistrza Wacława Szarka oraz Dyrektora OSiR Pana Krzysztofa Chmaruka za pomoc w zorganizowaniu turnieju, który był pierwszym z etapów przygotowań Reprezentacji Polski Księży do X Halowych Mistrzostw Europy Księży w Piłce Nożnej. Podziękowania również dla drużyn: Elmaru Jędrzejów i Vamosu Sędziszów za sportową rywalizację.

Końcowe wyniki:

Półninał 1:

Reprezentacja Księży 2 - Elmar Jędrzejów  0 : 2

Półfinał 2:

Reprezentacja Księży 1 - Vamos Sędziszów  1 : 1 (karne 4:3) 

Finał

Reprezentacja Księży 1 - Elmar Jędrzejów  4 : 2

 

Kolejność końcowa

1. Reprezentacja Księży I

2. Elmar Jędrzejów

3. Vamos Sędziszów

4. Reprezentacja Księży 2

 (21 XI)

KONCERT KWARTETU SMYCZKOWEGO

W niedzielę, 8 listopada, o godzinie 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego z Filharmonii w Kielcach w ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu JEUNESSES MUSICALES. W programie m. in.: Bach -Gounod - Ave Maria, J. S. Bach - Aria z suity "D", W. A. Mozart - Trzy tańce niemieckie, J. Haydn - Pizzicato gavotte, E. Morricone - Misja i utwory muzyki żydowskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki! (2 XI)

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Już prawie połowa miesiąca października. Nabożeństwa różańcowe trwają w najlepsze. Może znajdziesz czas na wspólną modlitwę. W naszej parafii modlitwa różańcowa w dni powszednie o 17.00. W niedzielę po Mszy św. o 16.00 czyli około 16.30. Zapraszamy!

WPROWADZENIE PROBOSZCZA I ODPUST

W pierwszą niedzielę października w naszej parafii odbyła się podwójna Uroczystość. Wprowadzenie nowego proboszcza oraz odpust parafialny z okazji święta Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Główne obchody uroczystości odbyły się na sumie o godzinie 12.00. Mszy koncelebrowanej przez 15 kapłanów przewodniczył Ks. Kanclerz Adam Perz, który też wygłosił Słowo Boże. Wcześniej w uroczystej procesji księża przeszli z plebanii do kościoła w asyście strażackich pocztów sztandarowych, orkiestry oraz asysty liturgicznej. W drzwiach wejściowych odbyło się powitanie nowego księdza proboszcza przez Pana Burmistrza Wacława Szarka oraz delegację Urzędu Miasta, jak obyczaj nakazuje, chlebem i solą. Nowego księdza proboszcza powitał także Ks. Dziekan Zygmunt Nocoń oraz poszczególne delegacje z parafii życząc Bożego Błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Na zakończenie Mszy świętej odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po Mszy świętej księża i zaproszeni goście przeszli procesyjnie do remizy OSP w Sędziszowie na przygotowany tam przez Koło Gospodyń Sędziszów Rynek obiad.

 

 

XVI ŚWIĘTOKRZYSKI RAJD PIELGRZYMKOWY

W sobotę, 26 września 2015 r. pod hasłem „W Krzyżu miłości nauka” odbył się XVI Pielgrzymkowy Rajd na Święty Krzyż. Czternastoma trasami wędrowali młodzi i dorośli, aby pokłonić się relikwiom Krzyża Świętego. W rajdzie wzięła także udział grupa naszych parafian, której przewodził i zorganizował wyjazd ks. Leszek. Przed rokiem nasza grupa pielgrzymkowa wędrowała na Święty Krzyż szlakiem z Bielin, w tym roku wyruszyła z Nowej Słupi. Pomimo złej pogody, od rana padał deszcz, wszyscy dotarli do celu, przemoknięci ale radośni. Rajd zakończył się uroczystą Mszą św. której przewodniczyli Księża Biskupi: Jan Piotrowski - Ordynariusz, Marian Florczyk - bp pomocniczy i Kazimierz Ryczan - bp senior. W tym roku w rajdzie wzięło udział ponad 3 tys. osób. Mamy nadzieję, że deszcz nie zagasił zapału pielgrzymkowego i za rok też nie zabraknie chętnych do wspólnego pielgrzymowania, także z naszej parafii. 

 

 

MECZ: KSIĘŻA - OLDBOJE UNII SĘDZISZÓW

W sobotę 19 września o godzinie 16.00 odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Księży a Oldbojami Unii Sędziszów w ramach obchodów 5 lecia OSiR oraz 10 lecia istnienia Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie. Mecz toczony był w przyjaznej sportowej atmosferze przy dopingu licznie zgromadzonych widzów. Wynik meczu 1:0 dla księży, świadczy o wyrównanym poziomie spotkania oraz o gościnności gospodarzy. Podziękowanie kierujemy do księży, którzy przybyli do Sędziszowa z różnych stron Polski pokonując wiele kilometrów. W drużynie księży wystąpili: ks. Bogusław Krok - par. Sanok, diec. przemyska, ks. Tomasz Winogrodzki - par. Lipsko, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Marek Mazurek - par. Zamość, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Maciej Lewandowski - par. Biłgoraj, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Paweł Derylak - par. Oleszyce, diec. zamojsko-lubaczowska, ks. Marcin Olszewski - par. Dąbrowa Górnicza, diec. sosnowiecka, ks. Marek Łosak - par. Iwanowice, diec. Kielecka, ks. Dariusz Snochowski - par. Kielce Niepokalanego Serca NMP, diec. kielecka, ks. Arkadiusz Pasoń - par. św. Prokopa w Krzcięcicach, ks. Edward Giemza - par. św. Ap. Piotra i Pawła w Sędziszowie oraz gościnnie ministrant Maciej Walczak. Słowa wdzięczności dla Organizatorów tej sportowej imprezy. Rewanż jest poważnie brany pod uwagę... (20 IX)

 

    

SYSTEM MULTIMEDIALNY W KOŚCIELE 

 

Dwa dni trwało montowanie systemu multimedialnego w naszym kościele. Prace zostały ukończone. W najbliższą niedzielę będziemy mogli przekonać się o jego funkcjonalności. Serdeczne podziękowania dla ofiarodawców dzięki którym było możliwe wykonanie tych prac. Niech służy nam ku większej chwale Pana Boga i pomaga w jeszcze piękniejszej oprawie nabożeństw. (15 IX)

 

RADA PARAFIALNA

Na spotkaniu w dniu 07.09.2015 roku Księży z Sołtysami z terenu Naszej Parafii oraz Radnymi ustalono, że będą oni tworzyć Radę Parafialną. Zadaniem Rady Parafialnej jest służenie duszpasterstwu parafialnemu pomocą i radą. Rada Parafialna ma głos doradczy dla księdza proboszcza we wszelkich sprawach związanych z życiem parafii i jej zarządzaniem. 

W skład Rady Parafialnej wchodzą:


1. ks. Leszek Puchała

2. Adam Mysiara

3. Zbigniew Adamski

4. Zbigniew Gładki

5. Nikodem Jawor

6. Jarosław Chmielarski

7. Halina Gajos

8. Katarzyna Ciosek

9. Andrzej Stępień

10. Kazimierz Kaczmarski

11. Barbara Maczkiewicz

12. Małgorzata Ciosek

13. Krzysztof Purchała

14. Artur Sobczyk

15. Mariusz Stradomski

16. Stanisław Ogórek