Kwiecień-Czerwiec 2021

ODPUST

29 VI, jak co roku, przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii poświęconą naszym patronom św. Ap. Piotrowi i Pawłowi. Naszym uroczystościom przewodniczył były wikariusz ks. Leszek Puchała.

PEREGRYNACJA

Od 19 do 26 czerwca trwała w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa. Obraz został przekazany parafii w Obiechowie ale docelowo po odbytej peregrynacji pozostanie w naszym kościele. Dziękujemy druhom strażakom z OSP w Sędziszowie za aktywne włączenie się w przeżywanie peregrynacji. Za wartę przy obrazie św. Józefa podczas Mszy św. na rozpoczęcie peregrynacji oraz  pomoc w transporcie obrazu do ZOL-u w Sędziszowie i kaplicy w Zielonkach oraz do parafii w Obiechowie.

BIERZMOWANIE

W piątek, 18 czerwca, ks. Bp Andrzej Kaleta udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Darem ołtarza były 2 ornaty koloru fioletowego ofiarowane dla naszej wspólnoty parafialnej przez rodziców bierzmowanej młodzieży.

Figura Chrystusa zdemontowana

W sobotę, 12 czerwca, zdemontowaliśmy figurę Chrystusa "Ecce homo" stojącą przy "Grocie z Lourdes". Figura została przewieziona do Kielc i poddana szczegółowemu remontowi. Po naprawie wróci już nie na dotychczasowe miejsce ale na bardziej eksponowane przy głównym wejściu do kościoła.

Boże Ciało i Oktawa

Za nami obchody uroczystości Bożego Ciała i Oktawy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu ołtarzy i uczestniczyli czynnie w procesjach.

Ołtarz Polowy

Pandemia zmusiła nas do zbudowania ołtarza polowego aby móc zorganizować uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w wyznaczonym terminie. Dziękujemy wykonawcom ołtarza panu Łukaszowi Baniakowi i jego pracownikom za solidne i szybkie wykonanie ołtarza, który bardzo dobrze się prezentuje i jak się okazało podczas samych uroczystości dobrze spełnia swoją funkcję. (9 V)

PEREGRYNACJA OBRAZU ŚW. JÓZEFA

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Wszystkim naszym Parafianom życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych i w gronie najbliższej rodzinny spędzanych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Duszpasterze.

Poświęcenie pokarmów