Slide item 1

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 2

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Slide item 3

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

w Sędziszowie

Kwiecień-Czerwiec 2021

ODPUST

            29 VI, jak co roku, przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii poświęconą naszym patronom św. Ap. Piotrowi i Pawłowi. Naszym uroczystościom przewodniczył były wikariusz ks. Leszek Puchała.

 

PEREGRYNACJA

        Od 19 do 26 czerwca trwała w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa. Obraz został przekazany parafii w Obiechowie ale docelowo po odbytej peregrynacji pozostanie w naszym kościele. Dziękujemy druhom strażakom z OSP w Sędziszowie za aktywne włączenie się w przeżywanie peregrynacji. Za wartę przy obrazie św. Józefa podczas Mszy św. na rozpoczęcie peregrynacji oraz  pomoc w transporcie obrazu do ZOL-u w Sędziszowie i kaplicy w Zielonkach oraz do parafii w Obiechowie.

 

BIERZMOWANIE

          W piątek, 18 czerwca, ks. Bp Andrzej Kaleta udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Darem ołtarza były 2 ornaty koloru fioletowego ofiarowane dla naszej wspólnoty parafialnej przez rodziców bierzmowanej młodzieży.

 

Figura Chrystusa zdemontowana

W sobotę, 12 czerwca, zdemontowaliśmy figurę Chrystusa "Ecce homo" stojącą przy "Grocie z Lourdes". Figura została przewieziona do Kielc i poddana szczegółowemu remontowi. Po naprawie wróci już nie na dotychczasowe miejsce ale na bardziej eksponowane przy głównym wejściu do kościoła.