Styczeń-Marzec 2022

ADORACJA BEZ GRANIC

Nasza Parafia włącza się w akcję: ADORACJA BEZ GRANIC, która rozpoczyna się w piątek 25.03.2022, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Czuwanie zaczynamy o godzinie 17:00 Mszą św. z odmówieniem Aktu zawierzenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie w łączności z papieżem Franciszkiem. Następnie po Drodze Krzyżowej rozpoczniemy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem adorację do Mszy świętej w sobotę o godz. 16.30. /Prosimy o zgłaszanie chętnych do deklarowanych godzin adoracji, aby adoracja miała wymiar modlitwy nieustającej. Można to zrobić po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej/.

Adoracja ma charakter przebłagalny. W centrum naszego życia, naszej Ojczyzny i całego świata stawiamy Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela.

Modlimy się w następujących intencjach:

1. o przebłaganie naszych grzechów

2. o nasze własne nawrócenie

3. o szacunek dla życia

4. o zapanowanie pokoju Bożego na całym świecie, szczególnie na Ukrainie

ZBIÓRKA DARÓW

Stowarzyszenie Osiedla Rynek Sędziszów prosi o podanie do wiadomości, że organizuje zbiórkę produktów dla obywateli Ukrainy, którzy przebywają     na terenie Sędziszowa. Dary będą przyjmowane od czwartku (10 marca) do środy (16 marca) w godzinach od 17.00 do 18.00 w Rynku, z tyłu nowego przystanku autobusowego.

Druhowie z OSP w Sędziszowie w związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie postanowili włączyć się czynnie w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców, którzy zmuszeni zostali do opuszczenia swojej Ojczyzny. Zbiórka rzeczy najlepiej nowych, nie używanych i z długim terminem ważności będzie przeprowadzana od poniedziałku do piątku (28 II – 4 III) w godzinach 16-19 w remizie OSP Sędziszów.

Pamiętajmy, że w większości są to kobiety i dzieci. Zbieramy dla nich.

Liczymy także na waszą pomysłowość i dobre serce!

Za okazaną pomoc z góry dziękujemy!

SCHOLA

Od września ubiegłego roku rozpoczęła swoje próby w zmienionym składzie i ubogaca nasze niedzielne nabożeństwa nasza parafialna schola. (18 I)

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Tradycyjnie, już po raz szósty, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po ulicach naszej parafii przeszedł Orszak Trzech Króli. Hasłem przewodnim tegorocznego Orszaku były słowa znanej kolędy: "Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły". Orszak Niebieski przyszedł do Rynku od strony ul. Partyzantów, Czerwony Orszak od strony ul. Polnej i Zielony Orszak od strony ul. Jędrzejowskiej. W rynku nastąpiło połączenie Trzech Orszaków i powitanie wszystkich uczestników. Kolorowy Orszak Trzech Króli następnie ruszył przy śpiewie kolęd w stronę naszego kościoła parafialnego. W kościele odbyła się najważniejsza  część wydarzenia. Najpierw ks. Proboszcz odczytał fragment Ewangelii o pokłonie Trzech Mędrców Jezusowi następnie Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli symboliczne dary: złoto, kadzidło i mirrę. Potem wszyscy uczestnicy wzięli udział we Mszy świętej oprawionej śpiewem i grą naszych kapel. (11 I)