Kwiecień-Czerwiec 2022

Majowe i czerwcowe wydarzenia parafialne:

14 V

Do I Komunii św. przystąpiło 34. dzieci klas III SP. Rodzice jako dar ołtarza ofiarowali świece akolitki, które będą pomocne przy sprawowaniu nabożeństw;

10 VI

Zakończyły się prace remontowe przy ołtarzu św. Antoniego. Trwały 6 miesięcy. Ołtarz został gruntownie odnowiony, zyskał nowe oświetlenie oraz elektrycznie opuszczaną i podnoszoną zasuwę. Koszt remontu ołtarza to 100 tys. zł. Nowe oświetlenie zyskał także ołtarz św. Barbary;

14 VI

Ks. Bp Jan Piotrowski udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii oraz młodzieży z parafii w Tarnawie i Rakoszynie w sumie 73 osobom. Dar Ołtarza to nowy chodnik do kościoła.

25-26 VI

Dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Strzelna i Lichenia. Wzięło w niej udział 50 osób pod opieką ks. Proboszcza.

29 VI

Uroczystość Odpustowa w naszej parafii z racji święta Ap. Piotra i Pawła. Obchodom przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Dariusz Gącik – Wikariusz Sądowy Sądu Biskupiego w Kielcach.

TRIDUUM 2022

W Wielki Czwartek przeżywaliśmy dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, dziękując Bogu za tak wielkie dary, które nam pozostawił. Więcej zdjęć w galerii...

Wielki Piątek - dzień śmierci Jezusa na krzyżu.