Lipiec-Grudzień 2021

ŻYCZENIA

„Jezusa narodzonego wszyscy witajmy!”

Pełnego ciepła i w gronie rodzinnym przeżywania świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia, opieki Matki Boskiej Sędziszowskiej!

OŁTARZ ŚW. ANTONIEGO W REMONCIE

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu 30 grudnia, ołtarz św. Antoniego został zdemontowany i poddany pracom remontowo-konserwatorskim. (2 I)

SZOPKA RUCHOMA

Z wielką radością informujemy, że w tym roku po żmudnych przygotowaniach została wykonana w kaplicy św. Rodziny ruchoma szopka bożonarodzeniowa. Pierwsze uruchomienie odbędzie się godzinę przed Pasterką czyli 24 grudnia o 23.00. Szopkę będzie można obejrzeć do 2 lutego przed każdą Mszą św. i na życzenie po Mszach św. Zapraszamy! Podczas Mszy św. szopka nie będzie uruchamiana. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w projekt i wykonanie. (19XII)

Zobacz film:   https://www.youtube.com/watch?v=6gqJMiTZKSA

KIERMASZ ADWENTOWY 2021

Kolejny raz nasza parafia zorganizowała Kiermasz Adwentowy. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia i przedświątecznych zakupów a wybór jest bardzo duży. (19 XII)

ODNOWIONA FIGURA CHRYSTUSA

Po trwającej 5 miesięcy renowacji wróciła do nas zabytkowa figura Chrystusa „Ecce homo” pochodząca z XVII wieku. Figura, która wcześniej stała za grotą, została umieszczona w bardziej widocznym miejscu, czyli po lewej stronie kościoła. Koszt remontu figury to ponad 40 tys. zł. Część kosztów zostało pokrytych z dofinansowania pozyskanego od Lokalnej Grupy Działania w Jędrzejowie oraz z dofinansowania jakie otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Sędziszowie. (25 X)

FOTOWOLTAIKA

W dniu wczorajszym, 25 września, ukończyliśmy montaż fotowoltaiki na budynku gospodarczym od strony torów. Cały dach został pokryty panelami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 kW z przeznaczeniem na użytkowanie energii elektrycznej w naszym kościele.

ODPUST MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Pierwsza niedziela października to dla naszej parafii odpust parafialny poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Suma odpustowa została odprawiona o godz. 12.00. Dziękujemy ks. Dominikowi Kostonowi za przewodniczenie naszym uroczystościom, druhom strażakom OSP, chórowi parafialnemu, orkiestrze Pana Edwarda Goli, ministrantom za oprawę muzyczną i liturgiczną, a także wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę. Królowo Różańca Świętego - módl się za nami!

DOŻYNKI PARAFIALNE

W niedzielę, 29 sierpnia br. odbyła się w naszej parafii Uroczystość Dziękczynienia za Plony – Dożynki Parafialne. Mszą świętą o godz. 12.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych zbiorach i pracach polowych. Dziękowaliśmy także rolnikom za ich trud i służbę nam i naszej Ojczyźnie. Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w nasze uroczystości, przede wszystkim przygotowującym wieńce dożynkowe (w tym roku wykonały je: Borszowice, Pawłowice, Rożnica, Łowinia i Sieńsko), kosze z warzywami i owocami, chleby dożynkowe. Dziękujemy pocztom sztandarowym uczestniczącym w uroczystościach: OSP w Borszowicach, OSP w Rożnicy i OSP w Sędziszowie.